Wino oraz produkty włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest legendarna na całym świecie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura proponuje. Warto jednakże zaznajomić się dokładniej z artykułami włoskimi, mogą one bowiem zrewolucjonizować kuchnię oraz dołączyć oryginalności wielu posiłkom.

Wino z Włoch

Jaki lubiany napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz oczywista, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat wytwarzane są niesłychanie popularne oraz uważane za odpowiednie wina. Różne regiony winiarskie we Włoszech specjalizują się w rozmaitych rodzajach produkowanego wina.


Najbardziej legendarne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego rodzaju produkty kupić można w wielu sklepach.
Jakie inne włoskie wyroby są warte wzmianki?
Kolejnym, dostępnym w Polsce produktem jest włoski makaron. Rozkoszne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są znane z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego artykułu.
Włochy to również kraj, który słynie z produkcji doskonałej oliwy. Rzecz zrozumiała w Polsce artykuły oryginalne będą nieco droższe od tych, jakie nabyć można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest jednakże powodem, dla którego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z najlepszych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich zwolenników na całym globie, a co ważne, wolno je odszukać również w krajowych sklepach. Najbardziej znana jest bodaj szynka parmeńska. Jej specjalistyczny smak oraz forma odróżniają ją od stereotypowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie tylko na kanapce, niemniej jednak oraz jako dodatek do wielu potraw.