Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, jakie wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

choroba alkoholowa Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez skład speców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez speców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy asystować w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji figura musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też zainicjować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma stosownego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.