Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/o-centrum-mama

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, dlatego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, jednak także o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz także o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.