Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi goście kosztują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie są też nie tak typowe potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Obiad koniecznie musi zawierać też wino. Kieliszek czerwonego wina to dla Włocha standard. jedzenie w la grande mamma Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film