Pośród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Zaczyna być miastem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Pożyteczne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co niezłego stworzono w ciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo pomogły w tej materii dotacje EU, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne postępowanie w obszarze pozyskiwania dotacji sprawiły, że gmina uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy informacje, które nie są ściśle z naszymi potrzebami połączone. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się robi. Tymczasem miasto zmienia się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pomagają nam lepiej i wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się też pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te nowości inspirują gości z innych miast do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z całym regionem. Wobec tego zamiast narzekać lecz zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się utrzymania tempa zmian – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.
Prezydent miasta Krakowa